Życie seksualne

Seks to zdrowie – prawda czy fałsz?

To, że seks jest przyjemy wiedzą chyba wszyscy, którzy go próbowali. Nie znam osób, które podważałyby to stwierdzenie – lubimy seks bo sprawia nam on przyjemność. Niewielu z nas zdaje sobie jednak sprawę, że udane życie seksualne to coś więcej niż sama rozkosz fizyczna! Regularne uprawianie seksu jest idealnym sposobem na utrzymanie naszego organizmu w dobrej formie. Osoby, które współżyją przynajmniej 5 razy w tygodniu są bardziej pogodne i czują większą satysfakcję z życia. Co jeszcze zapewnia udany seks?

dobry seks to połowa suckesu

Działa lepiej niż tabletki przeciwbólowe!

Wielu mężczyzn twierdzi, że seks to znakomite lekarstwo na silny ból głowy. Pewnie właśnie z tego względu tak bardzo trudno jest nam zrozumieć najpopularniejszą wymówkę kobiet – „dzisiaj boli mnie głowa”. W trakcie zbliżenia w naszym mózgu wydzielane są endorfiny, które są naturalnym środkiem przeciwbólowym. Nie działają one zbyt długo jednak bardzo często na ból głowy to wystarcza! Jeszcze lepsza skuteczność takiej „terapii” występuje gdy mówimy o typowo napięciowych bólach głowy, miła atmosfera i delikatne pieszczoty są w tym przypadku w stanie zdziałać cuda.

Wspomaga proces odchudzania, pomaga zachować prawidłową wagę

Czy wiesz, że pół godziny igraszek w łóżku pozwala spalić 350-400 kcal? Dokładnie tyle samo spalisz biegając bez celu przez 20 minut. Sam musisz zdecydować, która aktywność sprawi ci więcej radości jednak to nie wszystko!
Udany seks poprawia naszą kondycję i sprawia, że możemy uniknąć wielu poważnych chorób. Naukowcy dowiedli, że mężczyźni, którzy często uprawiają seks są mniej narażeni na raka prostaty. Warto dodać, że w trakcie współżycia przybywa nam komórek wzmacniających naszą odporność, czyli limfocytów T a mężczyźni, którzy uprawiają seks  przynajmniej 5 razy w tygodni zdecydowanie rzadziej sięgają po różnego rodzaju tabletki na powiększenie penisa.

Poprawia relacje w związku

Nie trzeba chyba przedstawiać żadnych wyników badań by jednoznacznie stwierdzić, iż udane życie erotyczne pomaga zachować równowagę w związku. Większa ilość seksu sprawia, że przestajemy zwracać uwagę na drobne nieporozumienia. Puszczamy je w niepamięć nie pozwalając by ewentualny konflikt spowodował większy kryzys w związku.
Wiele par, które nie mają udanego życia seksualnego kłócą się 3 razy częściej niż osoby, które uprawiają seks na co dzień.

Ułatwia zasypanie, pomaga się zrelaksować

Tak jak pisaliśmy wcześniej stosunek seksualny powoduje intensywne uwalnianie się endorfin, które są hormonem szczęścia. Dodatkowo wysiłek fizyczny wykonany w trakcie stosunku sprawia, że rośnie nasz poziom zmęczenia a to wszystko sprawia, że jesteśmy bardziej zrelaksowani i jednocześnie zmęczeni. W takim stanie dużo łatwiej o zdrowy i spokojny sen.
Seks przed snem pozwala również zapomnieć o problemach dnia codziennego. Kieruje nasze myśli na całkiem inne tory. Na chwilę zapominamy o naszych troskach, nie pamiętamy o pracy i o obowiązkach, które czekają na nas następnego dnia. To wszystko sprawia, że śpimy zdecydowanie lepiej.

Sam widzisz – warto zadbać o udane życie erotyczne. Warto znaleźć czas na seks bo seks to nie tylko przyjemność, to również lepsze zdrowie, dobra kondycja i spokojniejszy sen w nocy!

5/5 - (1 vote)

Jeden komentarz do “Seks to zdrowie – prawda czy fałsz?

  • Seks to przecież wysiłek fizyczny – nie może nie być zdrowy a jestem pewien na milion %, że korzystnie wpływa na nasze samopoczucie:) o to przecież w tym chodzi!

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *