Pokrótce o Budce

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

O co chodzi posłu Budce? W imieniu Platformy niby przeprasza za cały trybunalsko-konstytucyjny skandal, wywołany przez Platformę ale…:

„Liczę, że prezydent niezwłocznie – tak, jak wskazał TK – dokona zaprzysiężenia 3 legalnie wybranych sędziów Trybunału, których wybór nastąpił 8 października”

Poseł Budka nie uważa faktu, że Sejm na podstawie naruszenia regulaminu UNIEWAŻNIŁ dokonany przez PO 8 października wybór 5 sędziów. Wszystkich pięciu. Budka na dodatek imputuje jakoby TK wskazał – czytaj: nakazał – prezydentowi Dudzie zaprzysiąc tych trzech z nich.
Budka swą manipulacją jakoby wybór 3 sędziów 8 października wciąż był prawomocny wyraźnie stara się ogłupić Polaków, a przy okazji obrzucić łajnem prezydenta Dudę, deprecjonując słuszną decyzję Urzędu Prezydenta RP o  niezaprzysiężaniu ich z powodu podejrzenia o niezgodne z prawem przeprowadzenie ich wyboru.

Platforma O. deklarowała, że będzie konstruktywną opozycją w Sejmie RP. Niestety jest tak samo konstruktywna jak jej obywatelskość w nazwie. Od  pierwszego momentu jej roli w opozycji sejmowej  Platforma O.  występuje wyłącznie jako awanturnik, pieniacz, arogant, nachalnie narzucający własne przekręty i żądający uznania ich prawomocności.
Czyli… nihil novi – Platforma O. przez 8 lat konstruktywnie i w literze prawa niszczyła Polskę, konstruktywnie niszczyła relacje międzyludzkie w polskim społeczeństwie. I robi to nadal z pozycji opozycji.
Borys Budka również nie odstąpił od tego emploi Platformy O. Pozwolił sobie na dodatek – żądaniem zaprzysiężenia owych 3 sędziów – nakłaniać prezydenta Dudę do złamania prawa.
I kto nakłania prezydenta do tego?
Prawnik!
Przez środowisko prawnicze określany dobrym i zdolnym prawnikiem.
Były minister sprawiedliwości w rządzie Ewy Kopacz!…

Zatem pytanie – poseł Budka to jednak tylko zwykły jełop, jakiś szczawik i wycieruch ławek sejmowych czy cyniczny manipulator na zlecenie?
To nie przypadek, że właśnie on jest dziś na pierwszej linii, że zastępuje kopaczowe „pistolety” Tomczyka, Rutnickiego, Kierwińskiego, Grabarczyka itd. Oni przy Budce są jak proca przy magnum.
B.Budka jeszcze do wczoraj twierdził, że czerwcowa ustawa PO o TK jest absolutnie zgodna z prawem. Manipulował opinią publiczną… Dziś przeprasza za bezczelne  łamanie prawa, przez Kropiwnickiego nazwane  „niezręcznością”. Czyli znów manipulacja bo udział w manipulacji  jest manipulacją.
Jeszcze jednej manipulacji Budka się dopuszcza  – bezczelnie wkręca w aferę TK prezydenta RP i cały Sejm, choć wspomina głośno tylko „większość sejmową” i narzuca literę odpowiedzialności zbiorowej:

„Żałuję raz jeszcze, że prezydent i większość sejmowa nie zechcieli zaczekać do dzisiejszego orzeczenia. Nie mielibyśmy wówczas tego kryzysu. Nie mielibyśmy narażenia autorytetu TK i prezydenta, na zarzuty działania niezgodnego z Konstytucją.”

Polska nie ma wiedzieć, że inicjatorem i autorem tego kryzysu jest tylko i wyłącznie Platforma O.
Polska ma wiedzieć, że tam gdzie winna jest Platforma O. – winni są wszyscy. Bez wyjątku.

Postanowiłam zapoznać się z zakresem kompetencji TK. Zajrzałam właśnie na strony:
http://trybunal.gov.pl/o-trybunale/akty-normatywne/regulamin-trybunalu-k… (link is external)
http://trybunal.gov.pl/o-trybunale/akty-normatywne/ustawa-o-trybunale-ko… (link is external)

I… Error 404!
Można pospekulować dlaczego właśnie teraz, po – a właściwie wciąż w trakcie – trybunalsko-konstytucyjnej chryi Platformy O.  te strony TK są niedostępne. Czy odbywa się ich „aktualizacja” ustawą z czerwca 2015, takim „koncertem życzeń Platformy O.”  bo na jej mocy prezesowi Rzeplińskiemu przybyło przecież  kilka obowiązków, m.in. impeachment? Wszak 9-letnia kadencja wygasa mu dopiero w 2019 r. i niejednego prezydenta RP, niewygodnego swej Platformie O. ma szansę zmieść…

…Jeszcze niedawno podśmiewałam się w internecie, że 25 października – w dniu przejścia Platformy O. z pozycji partii władzy do opozycji, powstał nowy gatunek trolla – trollus parlamentarus. Czyli – troll sejmowy. Przy trollu sejmowym Platformie O.  trolle internetowe to istne baranki, aniołki.
Granda o TK, wzniecona przez Platformę O. w Sejmie to niestety dopiero przygrywka do jej dalszej „konstruktywnej opozycyjności”. Bo zważmy na fakt, że po nieudanym skoku na TK zaciekłość tego trolla tylko się wzmoże i będzie torpedował każdy projekt prezydenta Dudy, każdy projekt rządu premier B.Szydło bo ten troll zrobi wszystko żeby podczas tej dobrej zmiany dla Polski nic się nie zmieniło.

Platforma Obywatelska w Sejmie zachowuje się jak  wróg Polski!
Jeśli ma zamiar sprawować funkcję „konstruktywnej opozycji” jak dotychczas – będzie to tylko potwierdzać.
Czy zatem w Sejmie RP jest miejsce dla wrogów Polski?
Co zrobi Sejm RP żeby troll Platforma O. nie przeszkadzał i nie zakłócał jego pracy?
******
Cytaty pochodzą z: http://niezalezna.pl/73548-za-lamanie-konstytucji-platforma-przeprasza-b… (link is external)
Źródło: http://niepoprawni.pl/blog/contessa/pokrotce-o-budce

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*